Tanku, feng šuej (čteno fusi) a konturová malba

Setkání s Midori Yoshino bylo velice nečekané. Měla jsem dělat rozhovor s Marcelou Labánovou, která 12 let žila ve Spojených arabských emirátech. Když jsem jí zavolala, poprosila mě, jestli bych se mohla postarat o její japonskou kamarádku, která právě přijela do Prahy a potřebovala se dostat na Moravu. Potkala jsem se s veselou a temperamentní Midori na pražském hlavním nádraží a věděla jsem, že tři hodiny ve vlaku strávíme povídáním o našich životních příbězích.

img_0032

Midori vystudovala umělecké návrhářství na vyšší odborné škole v Japonsku a následně pracovala sedm dlouhých náročných let u slavné japonské sportovní značky. Poté, co se vdala, s manželem bydleli v Austrálii, ve Velké Británii, v Bruneji a nakonec se usadili v Al Ainu ve Spojených arabských emirátech, kde žijí a vychovávají svoji dceru již 16 let.

15153035_10154685854798476_385279367_o

Midori začala kreslit, když byla její dcera malá, a brzy se z ní stala učitelka kreslení. Prodává své akvarelové kresby a vystavuje. Na svůj věk je Midori neskutečně skromná, zvídavá a ochotná se učit a zdokonalovat svou techniku.

15216203_10154685854593476_713025890_o

Její cestovní diář plný ilustrací mě ohromil. Byl úžasný! Jí se také líbily moje ilustrace. Obě dvě jsme byly úplně uchvácené prací té druhé a pro legraci jsme začaly kreslit do jejího malého deníčku příběh, přičemž každá jsme si držely svůj styl.

img_0040

Mnohem lepší způsob, jak strávit cestu vlakem, než si jen hrát na telefonu, nemyslíte? Také jsem si uvědomila, kolik toho japonská kultura přinesla světu. Mluvily jsme o haiku a tonka (básnické formy), geišách a geiko (japonské společnice), feng šuej (čteno fusi), šintoismu (japonském náboženství), manga (komiksy), ikebaně (aranžování květin) a o Nikonu. Midori, děkuji ti a přeji ti hodně štěstí.

Více o Midori Yoshino se můžete dozvědět na jejím blogu či na jejím FB.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s